12. Adrian Lubowicki 2
12.05.2012

Zwycięstwo z Bochnią

BKS Old Stars Bochnia - KS Wanda Kraków 32 - 36 (13 - 14)
W piątek popołudniu został rozegrany mecz pomiędzy najbardziej doświadczoną drużyną MLS - Bochnią a drużyną, która ma już zapewnione zwycięstwo w rozgrywkach, także należało spodziewać się niezłego widowiska. Pierwsza odsłona spotkania to klasyczna wymiana ciosów, w której żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi na boisku. Tylko raz drużynie bocheńskiej udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie(7-5), lecz nasi gracze szybko odrobili te straty dzięki trafieniom Mateusza Marca. W końcówce dwa karne wykorzystał Karol Franczak i to Wanda schodziła na przerwę z najmniejszą możliwą przewagą. Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tonie co pierwsza. Po 40 minutach meczu wynik 18-18 wskazywał na ciężką końcówkę. Na szczęście dla gości, nic takiego nie miało miejsca. Wanda wygrała kolejne 10 minut wynikiem 10-1 i zbudowała sobie pokaźną przewagę, której nie miała zamiaru wypuścić ze swoich rąk. W tym okresie gry wyróżnił się Kuba Jewiarz, rzucając 4 bramki. W końcówce Bochnia zaczęła odrabiać straty, lecz było już za późno i Wanda ostatecznie zasłużenie wygrała 36-32.

KS WANDA KRAKÓW: Mateusz Kowalski, Tomasz Kukułka, Andrzej Weihonig -  Karol Franczak(10), Mateusz Nowak(7), Jakub Jewiarz(5), Mateusz Marzec(3), Tomasz Wróbel(3), Łukasz Wróbel(3), Mirosław Curyło(3), Mateusz Karwowski(2), Kamil Świerczek, Wojciech Dziedzic, Marcin Mularczyk, Maciej Defort, Filip Żak,